Loading...

ADE,

ADE Test Laboratuvarı, ‘Adalet, Doğruluk ve Eşitlik’ kavramlarını esas alarak, sektörel bazda test hizmetleri veren bir kuruluştur. ADE; yalıtım ve geosentetik pazarına yönelik üretilen ürünlerin, kalite standartlarına uygunluğunu ölçme ve değerlendirmeye yönelik test hizmetlerini, en kısa sürede ve en ekonomik koşullarda sunmaktadır.

ADE, vermekte olduğu test hizmetleri ile Türkiye yalıtım ve geosentetik pazarındaki kalite anlayışını geliştirmeyi hedeflemektedir.

Yapı Malzemeleri Yönetmeliği (89/106/EEC) kapsamında yer alan ürünlerin piyasaya arzının uygun olup olmadığını test eden hizmetleri,bağımsız ve tarafsız bir şekilde üretici ve dağıtıcılara sağlar. Gelişmiş laboratuvar imkanlarına ihtiyaç duyan firmaların, bu ihtiyaçlarını ekonomik koşullarda yerine getirir. Piyasaya sürülen ürünlerin beyan değerlerinin, performanslarıyla örtüşüp örtüşmediğini isteğe bağlı kontrol ederek, tüketicinin haklarını korur. Sektörün gelişimine katkı sağlamak için AR–GE faaliyetlerini yürütür. Uyguladığı tüm testleri ulusal ve uluslararası standartlara göre yürütür. Yapı ve yalıtım malzemeleri sektörünün gelişimine katkıda bulunmayı hedefler. Faaliyet gösterdiği pazarın en önemli aktörü olmak için çalışmalarını sürdürür. Bunu yaparken de ismini aldığı ‘Adalet, Doğruluk ve Eşitlik’ kavramlarından ödün vermez. Bağımsızlık, tarafsızlık ve gizlilik nosyonlarına bağlı kalarak hizmet verir. Müşterilerinin ihtiyaçlarını tam olarak kavrar ve gerekli hususlarda onları yönlendirir. Sektörel problemleri ve mevzuatta meydana gelen değişiklikleri yakından takip eder. Bu hususlar ile ilgili müşterilerini bilgilendirir. Kaliteli hizmetin sürekliliğini ve gelişimini sağlamak için faaliyetlerde bulunur.

ADE Teknik Laboratuvar; TS EN ISO/IEC17025 standardı akreditasyonu ile müşterilerine hizmet vermeye devam ediyor. Kurulduğu günden beri inşaat sektörü ürünleri üzerine yürütmekte olduğu test faaliyetlerini sürdüren ADE; adil, doğru ve eşit hizmet sloganıyla başladığı yolculuğunda bundan böyle ISO/IEC 17025 akreditasyon belgesi ile emin adımlarla yürümekte.